Şanlıurfalı çoban ile ‘Gülçin’in gülümseten dostluğu

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Estağfurullah Mahallesi’nde çobanlık yapan Velad Kıraç, 10 yaşından beri çobanlık yaptığını ve koyunları çok sevdiğini söyledi. 

Kıraç, bir gün koyunlarını otlatırken mola verip kahvaltı hazırlamaya başladığını, sosyal medya platformunda bu anı canlı yayınlarken koyununun ekmeğini alıp kaçtığını, ‘Gülçin’in videosunun bir anda sosyal medyada yayıldığını ifade etti. 

‘Gülçin’ ismi bölgede pek kullanılmadığı için koyununa bu adı verdiğini belirten Kıraç, 3 yıldır aralarında güzel bir bağ olduğunu dile getirdi. 

“100 METRE UZAKTAN ÇAĞIRSAM YİNE DE GELİR”

Koyununun kek, lahmacun, sucuk gibi yiyecekler yediğini ifade eden Kıraç, şöyle konuştu: 

“Gülçin’i 100 metre uzaktan çağırsam yine de gelir. Benim sesime geliyor sadece, başkasının sesine gitmiyor. Başka koyunlar kek, lahmacun, sucuk yemiyor, sadece ‘Gülçin’ yiyor. Gülçin’e bir şey olsa hiç yaşayamam, gözüme uyku girmez. ‘Gülçin’le hep beraberiz, her zaman yanına gidiyorum. ‘Gülçin’i bir gün görmesem diğer gün mutlaka görmeye gidiyorum.” 

Sosyal medyadaki videolar sonrasında insanların ‘Gülçin’i görmeye geldiğini belirten Kıraç, “Gülçin’ çok ilgi görüyor. ‘Gülçin’ ünlü olduktan sonra onu görmeye gelip video çekiyorlar” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir